poniedziałek, 10 czerwiec 2019 20:40

„Odpowiedzialni młodzi” w SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

Sokołowscy
„Odpowiedzialni młodzi” w SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Odpowiedzialni młodzi”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom problematyki przeciwdziałania uzależnieniom oraz poszanowania i przestrzegania przepisów prawa.

W piątek, w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem „Odpowiedzialni młodzi”. To profilaktyczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez wysokomazowieckich policjantów we współpracy z pedagogiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wysokiem Mazowieckiem.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas VI, których zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy obejmującego zagadnienia dotyczące między innymi profilaktyki uzależnień, wiktymologii oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wysokiem Mazowieckiem.

Przeprowadzone przedsięwzięcie było dla młodych ludzi okazją do zdobycia profesjonalnej wiedzy oraz uzyskania porad z zakresu praw i obowiązków ucznia.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)