Czyżew

Most na rzece Brok w miejscowości Krzeczkowo Gromadzyn zostanie wkrótce rozebrany. Na jego miejscu powstanie nowa przeprawa za prawie 1,5 mln zł.
Zakończyły się prace przy realizacji zadania pn. „Remont drogi gminnej Nr 107979B Czyżew-Siedliska - Jaźwiny Koczoty - Stokowo Bućki” w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Wczoraj (02.06) po godzinie 22:00 doszło do potrącenia pieszego. Do zdarzenia doszło na ulicy Zarębskiej w Czyżewie.
Przypadkowy kierowca powiadomił dyżurnego wysokomazowieckiej komendy o fordzie, który jechał „całą szerokością” jezdni. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego fordem. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, a pojazd prowadził bez uprawnień. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności samorządowej i społecznej. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się wczoraj (27.05) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Mieszkanka miejscowości Krzeczkowo Nowe Bieńki pani Helena Staniaszek 19 maja obchodziła 105. rocznicę urodzin. Jest to obecnie najstarszy mieszkaniec Gminy Czyżew.
Czyżewscy radni zrzekli się części otrzymanych w kwietniu diet. Za zebraną kwotę zakupiono środki ochronne dla szpitala w Wysokiem Mazowieckiem.
Ulice Mała i Nowa w Czyżewie zostaną przebudowane. Wartość inwestycji oszacowana jest na ponad 1 mln 100 tys. zł.
Działalność Gminnego Przedszkola w Czyżewie nie będzie wznowiona 6 maja – poinformowała Burmistrz Czyżewa w wydanym dziś komunikacie.
Zapis transmisji na żywo z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Czyżewie przeprowadzony przez wysokomazowiecki24.
Zapraszamy na transmisję online z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Czyżewie.
Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka wystosowała apel o pomoc dla pogorzelców z miejscowości Czyżew-Sutki. Do pożaru drewnianego domu doszło dziś nad ranem.