wtorek, 04 czerwiec 2019 23:56

Otwarcie stadionu w Czyżewie w Święto Rodziny

Sokołowscy

Wyjątkowy charakter miało tegoroczne Święto Rodziny w Czyżewie, które odbyło się 2 czerwca. Rodzinny festyn połączono z otwarciem stadionu Miejskiego im. „100 lecia Odzyskania Niepodległości". Na przepięknym kompleksie rekreacyjno-sportowym nad zalewem (w parku i na stadionie) przy pięknej pogodzie przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców.

Urząd Miejski w Czyżewie: Uroczystość rozpoczęła msza święta o godz. 12.00 w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Czyżewie odprawiona przez ks. kan. Eugeniusza Sochackiego na której Słowo Boże wygłosił ks. prof. Janusz Stańczuk.

Po mszy świętej i przejściu na stadion , odegraniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt, wszystkich zebranych przywitała Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka w szczególności Wiceminister Sportu i Turystyki – Panią Annę Krupkę, Posła na Sejm RP- pana Jacka Boguckiego, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego- Pana Marka Olbrysia, Radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego- Pana Łukasza Siekierko, Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego- Pana Bogdana Zielińskiego, Prezesa OZPN- Pana Sławomira Kopczewskiego, wójtów i burmistrzów oraz kierowników powiatowych instytucji oraz radnych, przedstawicieli realizatorów inwestycji i wszystkich mieszkańców przybyłych na uroczystość.

W krótkim przemówieniu Pani Burmistrz przedstawiła parametry i wyposażenie nowego obiektu, jego koszty i źródła finansowania, gorąco dziękując szczególnie Pani Wiceminister Sportu i Turystyki za udzieloną dotację z Ministerstwa oraz Panu Posłowi za zaangażowanie i niemałą część wkładu w realizację przedsięwzięcia. Życzyła wszystkim korzystającym z tak pięknego obiektu wielu pozytywnych wrażeń, a uczestnikom uroczystości miłego wypoczynku i wspaniałej zabawy.

Goście, którzy przemawiali po odsłonięciu tablicy nie kryli swojego podziwu dla nowego stadionu i jak powiedziała Pani Wiceminister „ to wielki zaszczyt i honor brać udział w takiej uroczystości oraz wielkie gratulacje Pani Burmistrz za inicjatywę i realizację obiektu, który służyć będzie aktywności nie tylko piłkarzom ale wszystkim mieszkańcom Czyżewa”.

Gratulacje i słowa podziękowań na ręce Pani Burmistrz złożyli również Pan Poseł, Pan Starosta, Prezes OZPN ale przede wszystkim Prezes KS „ Orlęta Czyżew” pan Jerzy Pakieła który wraz z zawodnikami będzie głównym beneficjentem inwestycji. W ramach podziękowań wręczył Pani Burmistrz kosz kwiatów.

Ostatnim akordem części oficjalnej uroczystości było przecięcie wstęgi i otwarcie stadionu.

Uroczystemu momentowi towarzyszył pokaz ogni dymnych, który wzbudził wśród publiczności aplauz i został nagrodzony gromkimi brawami. Po przecięciu wstęgi jako pierwsi „honorowe strzały do bramki” oddali goście na czele z Panią Wiceminister oraz Panią Burmistrz.

W ramach bogatej części sportowo- artystycznej na płycie stadionu w tańcu z flagami zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem oraz mażoretki „En Vivo” z towarzyszeniem orkiestry dętej z czyżewskiego GOK-u. Prawdziwą gratką dla miłośników sportu był pokaz „freestyle football” Pawła Skóry- mistrza Polski, Europy i świata. Ciekawym punktem programu był również mecz pokazowy dzieci, który rozegrały drużyny „Orlęta Czyżew” oraz uczniowie szkół podstawowych z Czyżewa, Dąbrowy Wielkiej i Rosochatego Kościelnego. W podziękowaniu za udział w meczu dzieci otrzymały piłki.

W końcu nadszedł moment na sporotwy punkt otwarcia stadionu, który przyciągnął kibiców piłki nożnej oraz całe rodziny: mecz towarzyski Klubu Sportowego „Orlęta Czyżew” z „Jagiellonią Białystok”. Po jego zakończeniu, Burmistrz Czyżewa Pani Anna Bogucka oraz Poseł na Sejm RP Pan Jacek Bogucki wręczyli obu drużynom pamiątkowe statuetki.

Festynowi w tym roku towarzyszyła wyjątkowo słoneczna pogoda. Rozpoczęły go nad zalewem, zorganizowane we współpracy z Kołem Wędkarskim w Czyżewie, „Rodzinne Zawody Wędkarskie” o Puchar Burmistrza Czyżewa.

Następnie Kierownik Biblioteki Publicznej wspólnie z Panią Burmistrz nagrodziły laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego „Laurka dla Mamy”.

Na zakończenie przesympatyczną zabawę dzieciom zapewniły bajkowe „Tulinki”, natomiast przed dorosłymi zaprezentował się zespół „Magnat”.

W ciągu całej imprezy dzieci mogły bezpłatnie korzystać ze stoisk animacyjnych, przejazdów bryczką, kajaków i rowerów wodnych oraz urządzeń dmuchanych.

Czyżewskie „Święto Rodziny” w 2019 roku dofinansowało Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

Zapewne tegoroczny festyn zapisze się „grubymi zgłoskami” w historii naszej gminy. Uczestnicy imprezy, usatysfakcjonowani ilością oferowanych dla dzieci rozrywek, rozegranym meczem „Jagiellonia Białystok” – „Orlęta Czyżew”, a przede wszystkim otwarciem Stadionu Miejskiego im. 1000-lecia Odzyskania Niepodległości, wyrażali zgodnie opinie o wyjątkowym, sprawnie zorganizowanym wydarzeniu oraz nie szczędzili pochwał dla Pani Burmistrz w uznaniu za sfinalizowanie remontu wspaniałego, sportowego obiektu. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie!

04062019czyz

(foto: Video Mix Orłowski/UM w Czyżewie)

Dział: Czyżew