piątek, 03 maj 2019 19:50

Mistrzowskie pokazy w wykonaniu Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate [foto]

Sokołowscy
Mistrzowskie pokazy w wykonaniu Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate [foto] foto: Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

Mazowiecko-Podlaski Klub Karate przeprowadził cykl pokazów dla uczniów szkół podstawowych w Zambrowie. Wzięli w nim udział zawodnicy pochodzący m.in. z Ciechanowca i Wysokiego Mazowieckiego. Wśród uczestników pokazów znaleźli się Mistrzowie Polski z Ciechanowca Klaudia Łukasiuk, Hubert Smolarczuk i Kacper Łukasiuk.

W kwietniu Mazowiecko-Podlaski Klub Karate zakończył cykl pokazów powiązany z aktywnym uczestnictwem. Projekt został sfinansowany przez Fundację PKN Orlen "Dar Serca" w ramach działania „Moje miejsce na Ziemi”. Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

Pokazy i wspólne treningi były skierowane do dzieci i młodzieży szkół podstawowych w Zambrowie. Miały one na celu promocję zdrowego stylu życia i zachęcanie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez treningi sztuk walki.

W pokazach wzięli udział utytułowani zawodnicy i zawodniczki Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate z Zambrowa i Ciechanowca oraz ich trenerzy z Shihan Arturem Więzowskim 6 dan Karate Kyokushin Karate i 9 dan Ju Jitsu na czele. Podczas treningów zaprezentowała się również duża grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie.

Uczestnicy pokazów mieli okazję zapoznać się z technikami walki Karate Kyokushin oraz Ju Jitsu Kickboxingu, obejrzeć walki najmłodszych zawodników i zawodniczek, jak również podziwiać techniki tamashiwari (czyli rozbijania przedmiotów) w wykonaniu najmłodszych karateków.

(Mazowiecko-Podlaski Klub Karate)