środa, 18 styczeń 2017 19:49

Wysokomazowiecki sklep z najtańszą glazurą i terakotą w regionie

Sokołowscy

W powiecie wysokomazowieckim nie brakuje salonów z płytkami, ale jest jeden wyjątkowy. Dlaczego warto go odwiedzić? Bo to jedyny w Wysokiem Mazowieckiem tego typu sklep.

Każdy, kto w ostatnich latach kupował glazurę lub terakotę wie, że ceny płytek przyprawiają o zawrót głowy. Czołowi polscy producenci prześcigają się w oryginalnym wzornictwie, zasypując klientów mnóstwem wzorów i kolekcji. Niestety, często cena za metr kwadratowy zwala z nóg, o dekorach nawet nie wspominając.

Nie wszyscy za to wiedzą, jak można w łatwy sposób z jednej strony mieć na ścianie czy podłodze najmodniejsze wzory, a z drugiej strony zaoszczędzić trochę grosza. Taki sposób znaleźli Agnieszka i Tomasz Piętka, właściciele firmy „Podlaskie Kiermasze Płytek”, czyli istniejącego od trzech lat składu płytek przy ulicy Szpitalnej w Wysokiem Mazowieckiem. Od zeszłego roku sklep „Podlaskie Kiermasze Płytek” otwarty jest w Szulborzu Wielkim przy ul. Wyszyńskiego oraz na terenie gminy Jedwabne w miejscowości Kotowo Plac.

W dzisiejszych czasach koszt utrzymania nieruchomości i pracowników, a przez to firmy ma bardzo znaczący wpływ na płynność - zaznacza Agnieszka Piętka. Poszerzając ofertę docieramy do większej części lokalnego społeczeństwa, pozyskujemy większą ilość klientów, także na inne oferowane przez nas usługi.

Na dzień dzisiejszy w sektorze materiałów budowlanych rynek jest bardzo mocno nasycony i występuje duża konkurencja mówi Tomasz Piętka. W związku z czym nie można liczyć na duże prowizje. Uzyskujemy rentowność przy sprzedaży dużych ilości. W naszych magazynach posiadamy ponad 40 tyś. m2 płytek dostępnych od ręki, dodatkowo dysponujemy własną flotą transportową, co znacząco obniża nasze koszty i wpływa na cenę.

Jak dodaje właściciel firmy „Podlaskie Kiermasze Płytek”: nasza oferta jest o tyle ciekawa, że sprzedajemy płytki producentów z najwyższej półki, ale w drugim i trzecim gatunku. Oczywiście, te płytki nie są pozbawione wad, ale zaręczamy, że można z nich stworzyć naprawdę fajny wystrój.

Na paletach oraz w budynku wystawione są płytki, kafelki kuchenne, terakota i glazura. Dostępne są też kleje i fugi. Wszystkie produkty najpopularniejszych polskich firm takich jak: Paradyż, Gres, Tubądzin, Opoczno, Stargres, Ceramika Końskie.

Przy niektórych trzeba się naprawdę mocno wpatrywać, by znaleźć niedoskonałość - przekonuje Tomasz Piętka. Wszystko dlatego, że producenci uznanych marek bardzo restrykcyjnie podchodzą do swoich wyrobów. Czasami byle oszczypany róg, odprysk czy niewielka plamka jest powodem wycofania całej serii z pierwszego gatunku. Uważam, że nasz rynek krajowy jest jednym z najlepszych producentów płytek, zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i wzornictwo, więc i drugi i trzeci gatunek to materiały wysokiej jakości

Różnicę widać za to w cenie - mówi Agnieszka Piętka. W tej chwili najdroższy jest gres polerowany pierwszego gatunku i kosztuje od 60 do nawet 130 zł za metr kw., ale taka cena to u nas rzadkość. Zazwyczaj proporcje wyglądają następująco: cena metra płytek, które w pierwszym gatunku kosztują 90 zł za metr kw., u nas oscyluje wokół 25 zł za metr. Są oczywiście jeszcze tańsze. Cała filozofia polega na tym, by kupić odpowiednio więcej materiału.

Posiadamy w sprzedaży również dużo gresów inwestycyjnych w atrakcyjnych cenach już od 12 zł za m2 wyjątkowo chętnie nabywanych przez rolników z całego województwa podlaskiego - podkreśla Tomasz Piętka. Są to gresy o najwyższej klasie ścieralności, bardzo trwałe i estetyczne. Z racji, że działamy w rejonie o dużym nasileniu gospodarstw rolnych, taka oferta jest dla rolników bardzo atrakcyjna i to tam trafia 50-60% sprzedawanych płytek.

W tym, ile konkretnie i jak ułożyć płytki, które przeznaczyć na docięcia, a które wyeksponować pomogą pracownicy sklepu. Doradzą również w innych kwestiach: które płytki są ponadczasowe, modne co roku, a które dopiero weszły na rynek. Podpowiedzą do jakich pomieszczeń wybrać płytki trzeciego gatunku (np. do garażu czy na balkon), a do jakich drugi gatunek terakoty czy glazury, jak układać poszczególne płytki, które pasują do siebie, a które nie itd. Pierwszy gatunek z końcówek kolekcji polecany jest najczęściej do wnętrz.

Zawsze podkreślamy, że płytki są drugiego czy trzeciego gatunku, by klient wiedział, na co się decyduje - zastrzega Tomasz Piętka. Na życzenie klientów istnieje również możliwość zamawiania u nas całych kolekcji w pierwszym gatunku z aktualnych ofert producentów w konkurencyjnych cenach.

Jeśli planujemy remont, warto sprawdzać, co nowego i za ile jest dostępne w ofercie firmy. Informacje na temat promocji są dostępne a stronie internetowej oraz na fb.


Adresy sklepów firmowych Podlaskich Kiermaszów Płytek:

Wysokie Mazowieckie ul. Szpitalna 30a tel. 513 133 177
Szulborze Wielkie ul. Wyszyńskiego 22a tel. 516 029 770
Jedwabne, Kotowo Plac 32 tel. 513 133 188

ARTYKUŁ SPONSOROWANY