poniedziałek, 30 wrzesień 2019 00:09

Wysokie Mazowieckie. Wielki turniej dobrych serc! 15 drużyn grało dla Michasia [wideo/foto]

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. Wielki turniej dobrych serc! 15 drużyn grało dla Michasia [wideo/foto] foto: Ania Olędzka

W niedzielę, 29 września w Wysokiem Mazowieckiem odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej "Gramy dla Michasia".

Do udziału w turnieju zgłosiło się łącznie 15 drużyn. Mecze rozgrywano na halach sportowych Miejskiego Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych.  Podczas turnieju odbyły się również licytacje i zbiórka do puszek na leczenie Michasia. Każda z drużyn biorących udział w zawodach była tą zwycięską, ponieważ pomogła chłopcu w walce z chorobą.

Jeszcze do niedawna Michaś był wesołym, pełnym życia dzieckiem. Pojawiając się na świecie, dał wiele radości swoim rodzicom i rodzeństwu. Szczęściu nie było końca. Trwało ono jednak niespełna półtora roku. Organizm chłopca zaczął dawać niepokojące sygnały. Diagnoza była druzgocąca - guz mózgu. Dzięki szybkiej reakcji rodziców, Michaś ma już za sobą ciężką operację usunięcia nowotworu. Wymaga jednak długiego leczenia i rehabilitacji. Pobyt w warszawskiej klinice oraz środki niezbędne do zapewnienia właściwej opieki wymagają dużych wydatków. Sytuacja finansowa rodziny, nie pozwala w pełni pokryć wszystkich kosztów.

foto: Ania Olędzka