środa, 25 wrzesień 2019 23:15

"Bezpieczny jednoślad” w powiecie wysokomazowieckim

Sokołowscy
"Bezpieczny jednoślad” w powiecie wysokomazowieckim foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci wysokomazowieckiej drogówki prowadzili w dniu dzisiejszym działania „Bezpieczny jednoślad”.

Mundurowi prowadzili kontrole drogowe głównie pod kątem bezpieczeństwa motocyklistów oraz rowerzystów. Nadrzędnym celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar.

Trwający sezon jednośladów jest okresem wzrastającego zagrożenia wymagającego od Policji zintensyfikowania działań. Kierujący wskazanymi pojazdami często nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza kierujący motocyklami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, wykonują manewry w sposób rutynowy i niebezpieczny. Sytuacje takie są nieakceptowane przez innych uczestników ruchu, budzą niepokój i niezadowolenie wśród społeczności lokalnej. Każdego roku ujawniane są przypadki poruszania się motocyklami pomimo niedopuszczenia do ruchu oraz kierowania bez uprawnień. Kierujący rowerami natomiast przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, nie stosują się do obowiązku korzystania z dróg dla rowerów, jeżdżą po chodnikach, a także brakuje np. niezbędnego wyposażenia, zwiększającego bezpieczeństwo kierujących jednośladami.

W dniu dzisiejszym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem kontrolowali głównie rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Sprawdzali, czy osoby posiadają uprawnienia do kierowania, a także ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów, którymi się poruszają. Mundurowi zwracali również uwagę na prędkość motocyklistów, głównie w obszarze zabudowanym.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)