poniedziałek, 23 wrzesień 2019 19:46

Wysokie Mazowieckie. Policjanci w "Tęczowej dwójeczce" [foto]

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. Policjanci w "Tęczowej dwójeczce" [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu - to treści, które poznały dzisiaj dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Podczas spotkania policjantka wraz z profilaktyk Wydziału Prewencji przypomniały najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Mundurowa wyjaśniła też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 157141t2