piątek, 20 wrzesień 2019 18:45

Mlekovita na dożynkach na Jasnej Górze i w Spale [foto]

Sokołowscy
Mlekovita na dożynkach na Jasnej Górze i w Spale [foto] foto: Mlekovita

MLEKOVITA, największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, a tym samym największy odbiorca mleka od polskich rolników – hodowców krów, po raz kolejny podziękowała dostawcom za dobrą współpracę, biorąc czynny udział w Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze 1 września br. oraz w Dożynkach Prezydenckich w Spale 15 września br.

Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński zarówno podczas uroczystej Mszy św. na Jasnej Górze, w której wzięło udział ok. 80 tys. pielgrzymów, jak i w prezydenckiej Spale w Darze Ołtarza złożył na ręce głównych celebransów obu uroczystości: arcybiskupa Wiesława Meringa oraz arcybiskupa Andrzeja Dzięgi kosz z produktami mleczarskimi. To owoce wspólnej pracy 5000 wykwalifikowanych pracowników dbających o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 170 liniach produkcyjnych w 20 zakładach produkcyjnych, w których codziennie przetwarzanych jest 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. To jednocześnie – cytując papieża Polaka Jana Pawła II – „hołd oddany spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju”.

Spalskim dożynkom, podczas których wraz z MLEKOVITĄ prezentowali się liczni wystawcy z całej Polski, patronował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W tych wieńczących trud pracy polskich rolników uroczystościach, których tradycja sięga – podobnie jak historia firmy MLEKOVITA – jeszcze okresu przedwojennego, uczestniczyli liczni przedstawiciele władz na szczeblu rządowym i samorządowym oraz parlamentarzyści, z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim na czele. Na ręce Prezesa Dariusza Sapińskiego składali osobiste wyrazy szacunku dla skali rozwoju polskiej MLEKOVITY, na którą uczciwie pracuje wraz z dostawcami mleka i sprzedaje swoich ponad 1000 najwyższej jakości produktów mlecznych już do 159 krajów świata.

20092019mleko2

20092019mleko3

20092019mleko4


Inf. prasowa SM MLEKOVITA