środa, 17 lipiec 2019 18:24

Kolejni pijani za kierownicą! Tym razem w gminach Ciechanowiec, Nowe Piekuty i Wysokie Mazowieckie

Sokołowscy
Kolejni pijani za kierownicą! Tym razem w gminach Ciechanowiec, Nowe Piekuty i Wysokie Mazowieckie foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze niezmiennie apelują i proszą o zachowanie rozwagi oraz trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę "na dwóch gazach" narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Dzielnicowy Posterunku Policji w Szepietowie wczoraj po godzinie 09.00 podczas pełnienia służby w rejonie miejscowości Krasowo Częstki zwrócił uwagę na pojazd marki volkswagen. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał auto do kontroli podejrzewając, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Podejrzenia policjanta potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało u 35-latka ponad 1,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Już dziś, po godzinie 01.00 w rejonie miejscowości Winna Poświętna mundurowi z Posterunku Policji w Sokołach zatrzymali jadącego „na podwójnym gazie” 55 – latka. Okazało się, że kierował volkswagenem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w ręce policjanta "drogówki" wpadł jeszcze jeden nietrzeźwy kierowca. Tym razem nieodpowiedzialny uczestnik drogi podróżował jedną z miejscowości na terenie gminy Wysokie Mazowieckie. Jadący fordem 57-latek stracił prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będą teraz przed sądem. Policjanci nadal apelują o trzeźwość za kierownicą! Proszą także o stanowczą reakcję, gdy ktoś z bliskiego otoczenia zamierza wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu.