piątek, 05 lipiec 2019 20:32

Zdawalność matury w powiecie. 100% OSSP, 99,1% Jagiellończyk, 97,3% Staszic

Sokołowscy
Zdawalność matury w powiecie. 100% OSSP, 99,1% Jagiellończyk, 97,3% Staszic foto: ZSOiZ w Ciechanowcu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała w dniu dzisiejszym (05.07) wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach. Do egzaminu maturalnego 2019 przystąpiło łącznie 357 abiturientów z 10 szkół z terenu powiatu wysokomazowieckiego. 90% z nich egzamin zakończyło sukcesem.

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do egzaminów pisemnych z języka polskiego, matematyki, języka nowożytnego oraz jednego przedmiotu do wyboru, jak również ustnych z języka polskiego oraz języka obcego.

Maturzyści, którym nie udało się zdać tylko jednego z obowiązkowych egzaminów mają prawo przystąpić do poprawki w sierpniu (20-21.08) Natomiast abiturienci, którzy nie zdali więcej niż jeden z obowiązkowych egzaminów, mogą poprawiać je dopiero w przyszłym roku.

Z terenu naszego powiatu najlepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie maturzyści z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w ZSOiZ w Ciechanowcu. 100 % przystępujących tu do egzaminu maturzystów zakończyło go sukcesem.

Znakomity wynik zanotowali też maturzyści z Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie zdawalność wyniosła aż 99,1 %.

Trzecia pozycja, pod względem zdawalności w powiecie wysokomazowieckim, należy do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie wyniosła ona 97,3 %.

Następnie, kolejno:

  • Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w ZSOiZ w Ciechanowcu – zdawalność 96,8%
  • Technikum w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie – zdawalność 90,9%
  • Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w ZSOiZ w Ciechanowcu –zdawalność 87,5%
  • Technikum im. Armii Krajowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem – zdawalność 76,2%
  • Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie – zdawalność 63%
  • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w w ZSOiZ w Ciechanowcu – zdawalność 40%
  • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych nr II w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem – zdawalność 0%

Szczegółowe wyniki: