poniedziałek, 27 maj 2019 13:51

Wysokie Mazowieckie. Sześć kolejnych nielegalnych automatów w rękach podlaskiej KAS [foto]

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. Sześć kolejnych nielegalnych automatów w rękach podlaskiej KAS  [foto] foto: KAS

Intensywne działania operacyjne łomżyńskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zaowocowały zatrzymaniem kolejnych sześciu nielegalnych automatów do gier hazardowych.

W wyniku wzmożonych czynności kontrolnych prowadzonych na terenie Wysokiego Mazowieckiego, funkcjonariusze KAS z Łomży zatrzymali 4 automaty działające wbrew przepisom ustawy hazardowej. Nielegalne maszyny ujawniono i zabezpieczono w dwóch lokalach w centrum miasta. Kolejne 2 automaty zostały zatrzymane w późnych godzinach nocnych w jednym z lokali działających w Zambrowie.

Wejścia do pomieszczeń, w których znajdowały się automaty były objęte monitoringiem i odbywała się szczegółowa selekcja osób wchodzących do lokali. Podczas sprawdzenia ujawnionych maszyn, funkcjonariusze KAS potwierdzili hazardowy charakter gier.

Automaty trafiły do łomżyńskiego magazynu depozytowego, a organizatorom nielegalnego hazardu grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia oraz odpowiedzialność karna za przestępstwo skarbowe.

Od stycznia 2019 roku podlascy funkcjonariusze KAS zatrzymali łącznie 46 automatów naruszających warunki ustawy o grach hazardowych.

automaty 27.05.2019 01

(IAS w Białymstoku)