poniedziałek, 13 maj 2019 19:49

Wysokie Mazowieckie i Czyżew. Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie i Czyżew. Zatrzymano dwóch pijanych kierowców foto: KPP Wysokie Mazowieckie

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to kierowca dostawczego renault, który pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, wsiadł za kierownicę pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości. Drugi nieodpowiedzialny kierowca volkswagena miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych, wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W niedzielę, funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego Posterunku Policji w Czyżewie, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w rejonie miejscowości Czyżew. 37 – letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu, kierował dostawczym renault pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że wsiadł za kierownicę mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Drugiego z nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze "drogówki" zatrzymali wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości gminy Wysokie Mazowieckie. Funkcjonariusze odebrali zgłoszenie, że kierowca volkswagena może być nietrzeźwy. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji wysokomazowieckich policjantów, już po kilkunastu minutach podejrzewany został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

Apelujemy! Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.