sobota, 11 maj 2019 13:01

Eurowybory 2019. Urszula Pasławska odwiedziła powiat wysokomazowiecki [foto]

Sokołowscy

Urszula Pasławska, kandydatka PSL z listy Koalicji Europejskiej do Europarlamentu, odwiedziła wczoraj powiat wysokomazowiecki. Spotkała się m.in. z właścicielami firmy Gama i Wójtem Gminy Klukowo. Odwiedziła też gospodarstwo Państwa Kraszewskich z miejscowości Dąbrowa-Łazy.

Urszula Pasławska, kandydatka do Europarlamentu, odwiedziła w piątek (10.05) powiat wysokomazowiecki. Towarzyszyli jej radni wojewódzcy Stefan Krajewski i Jerzy Leszczyński.

- Rozmawialiśmy o sytuacji w rolnictwie, ale również o całym otoczeniu rolnictwamówi Jerzy Leszczyński. - Przede wszystkim o zabezpieczeniu pomocy finansowej na skutki suszy, której efekty już są widoczne, problemie ASF, ale i perspektywach wsparcia podlaskiego rolnictwa z funduszy unijnych.

Urszula Pasławska jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 13 stycznia 2015 sprawuje mandat posła na Sejm. Startuje z drugiego miejsca na liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie pod hasłem „Dobra gospodyni, dobry wybór”. 

Jak dodaje Jerzy Leszczyński: - w piątek odwiedziliśmy m.in. firmę Gama, która dzięki unijnym środkom, rozrosła się w imponujące innowacyjne, rodzinne przedsiębiorstwo. Następnie w Klukowie Wójt Piotr Uszyński opowiedział jak rozwija gminę i dlaczego stawia na odnawialne źródła energii. Odwiedziliśmy też gospodarstwo państwa Kraszewskich z miejscowości Dąbrowa-Łazy. Mogliśmy porozmawiać o problemach mleczarstwa i jego perspektywach w regionie oraz poznać imponującą hodowlę bydła mlecznego.