środa, 06 marzec 2019 16:02

Ozonowanie samochodu na wiosnę

Sokołowscy
Ozonowanie samochodu na wiosnę foto: unsplash

Wiosna to idealny moment na ozonowanie samochodu. Będzie to doskonały sposób na odświeżenie jego wnętrza oraz dezynfekcję klimatyzacji. W ten sposób przygotujemy nasz samochód na wycieczkowy sezon, kiedy to pogoda zachęca nas do różnych wojaży.

Na czym to polega?

Ozonowanie to reakcja, w której uwalniana podczas rozkładu ozonu cząsteczka tlenu łączy się ze związkami chemicznymi i neutralizuje je. Sprawia to, że podczas ozonowania powietrze zostaje oczyszczone i pozbawione wirusów, bakterii, grzybów czy też innych substancji szkodliwych dla człowieka.
Odświeżenie samochodu dzięki ozonowaniu

W związku z tym, że ozon wykazuje silne właściwości utleniające i dociera w każdy zakamarek a przy tym działa także powierzchniowo, to w prosty i skuteczny sposób można odświeżyć, oczyścić i zdezynfekować wnętrze samochodu. Uwolnić go od wszelkich bakterii, grzybów oraz wirusów. Ponadto dzięki ozonowaniu samochodu można pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów z wnętrza samochodu, a także z kanałów wentylacji.

Skuteczna dezynfekcja dzięki ozonowaniu

Bardzo ważna jest regularna dezynfekcja klimatyzacji, ponieważ dzięki temu dbamy o swoje zdrowie. Używanie zagrzybionej klimatyzacji może prowadzić do wielu infekcji i chorób. Ozonowanie klimatyzacji jest skutecznym sposobem na pozbycie się z niej wirusów, bakterii oraz wszelkich zarodników grzybów. Wystarczy niewielkie stężenie ozonu i kilaka minut, by skutecznie zdezynfekować klimatyzację. Tego typu usługa nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych, a więc jest w pełni bezpieczna dla człowieka i pozbawiona ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych czy zatrucia.

Tylko u profesjonalisty

Zarówno ozonowanie wnętrza samochodu, jak i klimatyzacji warto zlecić fachowcom. Posiadają oni zwykle wysokiej jakości sprzęt i doświadczenie, co sprawia, że ozonowanie przeprowadzą szybko, bezpiecznie oraz skutecznie.

Dysponują generatorami ozonu, które wytwarzają w ciągu kilku minimalne i skuteczne stężenie ozonu w powietrzu bez ryzyka zatrucia dla człowieka. Ozon jest szkodliwy dla człowieka jedynie w sytuacji, kiedy wdycha go w dużym stężeniu. Ozonowanie samochodu oraz klimatyzacji jest w pełni bezpieczne dla nas i środowiska, ponieważ po pierwsze używa się niewielkiego stężenia ozonu, a po drugie jest to gaz nietrwały. Z samochodu można bez obaw korzystać już po 15-30 minutach po zakończonym ozonowaniu. Wyczuwalny jest jedynie zapach zwany "jak po burzy", który jest nieszkodliwy dla człowieka.

Sprawdź więcej szczegółów tutaj: https://www.stander.pl/uslugi/ozonowanie/

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)