środa, 30 styczeń 2019 19:44

Wzmożone kontrole autokarów w powiecie wysokomazowieckim

Sokołowscy
Wzmożone kontrole autokarów w powiecie wysokomazowieckim foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W związku z trwającymi feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie wolnym od szkoły. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Trwają ferie zimowe, a wraz z nimi trwa policyjna akcja pod nazwą „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, której celem jest między innymi zwrócenie uwagi kierujących na stan techniczny pojazdów przewożących dzieci. Dzisiaj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny kontrolowali autokary przewożące najmłodszych.

Bezpieczna podróż – to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący.

Policjanci przypominają, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 86 4741737 bądź 86 4741700. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)