czwartek, 01 październik 2020 19:19

Wysokie Mazowieckie. Pijany 48-latek kierował oplem

Ozonowanie Nasze Kwiaty
Wysokie Mazowieckie. Pijany 48-latek kierował oplem foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Kierując samochodem osobowym miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Policjanci z wysokomazowieckiej "drogówki" wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Mundurowi w czasie wykonywania czynności związanych z nadzorowaniem ruchu na ulicy 1-ego Maja w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Jak się okazało, 48-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierujący stracił prawo jazdy. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują w tym szczególnym okresie o rozsądek.