piątek, 15 maj 2020 20:49

Kaskadowy pomiar prędkości na terenie powiatu. Skontrolowano 30 kierowców

Sokołowscy
Kaskadowy pomiar prędkości na terenie powiatu. Skontrolowano 30 kierowców foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wczoraj mundurowi na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominali, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, policjanci wysokomazowieckiej „drogówki”, na terenie całego powiatu przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Policjanci skontrolowali w sumie 30 pojazdów oraz sprawdzili stan trzeźwości 30 kierowców. Mimo policyjnych apeli 19 kierowców niestety nie zdjęło nogi z gazu i przekroczyło dozwoloną prędkość. Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

15052020