piątek, 03 kwiecień 2020 23:38

Kobieta w sile wieku, wróciła z Belgii. Koronawirus w powiecie wysokomazowieckim

Sokołowscy

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Wśród zakażonych jest kobieta z gminy Ciechanowiec, która wróciła z Belgii.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  1. starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku
  2. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
  3. starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa
  4. młoda kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa
  5. kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa
  6. starszy mężczyzna z powiatu bielskiego, izolacja domowa
  7. kobieta w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, wróciła z Belgii, izolacja domowa

W sumie w województwie podlaskim mamy 74 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19.

Apel do mieszkańców miasta i gminy Ciechanowiec wystosował Burmistrz Eugeniusz Święcki, który zamieścił na swoim fanpage: Na terenie gminy Ciechanowiec potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19. Z informacji uzyskanych od służb sanitarnych wynika, że jest to osoba dorosła, w sile wieku. Osoba z potwierdzonym zakażaniem wróciła z Belgii, przebywała na kwarantannie i nie miała żadnych objawów. Bardzo proszę wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy o zachowanie wszelkiej ostrożności, zachowanie dyscypliny kontaktów z osobami, które w ostatnim czasie wróciły z zagranicy przebywającymi na domowej kwarantannie. Wszystkich przebywających na kwarantannie bardzo proszę o kontakt z Urzędem Miasta i Gminy w sprawie udzielania niezbędnej pomocy.