piątek, 03 kwiecień 2020 19:15

Transmisje online Mszy św. z powiatu wysokomazowieckiego

Sokołowscy

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie duszpasterstwa w czasach epidemii. Zachęca w nim do uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych. W powiecie wysokomazowieckim, jak na razie, tylko niektóre parafie zdecydowały się na ten krok.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce oraz wprowadzeniem zakazu wychodzenia z domu, zgromadzeń, a także obostrzeń dotyczących liczby osób uczestniczących we Mszy świętej, większość Polaków nie będzie mogła wziąć udziału w nabożeństwach.

Przygotowaliśmy listę transmisji online z kościołów w powiecie wysokomazowieckim, którą na bieżąco będziemy aktualizować. Transmisje przeprowadzać będą wysokomazowiecki24, strażacy oraz same parafie.

Prosimy też o informowanie, jeżeli w Państwa kościele będzie przeprowadzana transmisja (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na fanpage www.facebook.com/wysmaz). Zaktualizujemy informację oraz poinformujemy wiernych na naszym portalu i fanpage.

Księży, którzy mimo naszej chęci i gotowości do pomocy, nie wyrazili zgody na transmisję z mszy niedzielnej, jeżeli zmienią zdanie zapraszamy do kontaktu.

Poniżej zamieszczamy opublikowany dzisiaj na naszym fanpage (03.04) film z informacją skierowaną do parafian przez ks. kan. Eugeniusza Sochackiego z Czyżewa.

Najbliższe transmisje:

Parafia w Czyżewie

Transmisja na żywo:


 

Parafia w Klukowie

Transmisja na żywo:


 

Parafia w Dąbrowie Wielkiej

Transmisja na żywo:


 

Parafia w Kuleszach Kościelnych

Informacja zamieszczona przez strażaków z OSP Kulesze Kościelne: Zbliżają się Święta Wielkanocne. Ze względu na sytuację nie możemy uczestniczyć w tych wydarzeniach w naszym kościele, ale można będzie obejrzeć transmisje na żywo z naszego kościoła na kanale YouTube. Utworzenie takiej transmisji jest możliwe po osiągnięciu 1000 subskrypcji na kanale YT, w tej chwili mamy 671 więc prośba do wszystkich o kliknięcie SUBSKRYPCJI, pomóż nam poczuć namiastkę Świąt Wielkanocnych w tym trudnym czasie.

Link do kanału:

(obecnie jest 996 subskrypcji, tak więc liczymy, że będzie)