poniedziałek, 30 marzec 2020 19:42

Podziękowanie Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Sokołowscy
Podziękowanie Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem foto: PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Podziękowanie Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem mł. bryg. Adama Frankowskiego kierowane do wszystkich funkcjonariuszy, pracowników cywilnych z KP PSP Wysokie Mazowieckie oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

Strażacy zawsze kojarzyli się z gaszeniem pożarów. Dziś przeważający procent ich interwencji dotyczy innych zdarzeń. To oni są z reguły pierwsi na miejscu wypadków, katastrof, szukają zaginionych, usuwają zagrożenia spowodowane przez niebezpieczne substancje chemiczne. Codziennie spotykają się z ludzkimi tragediami. Od wielu lat w świadomości społecznej utrwalił się obraz strażaka jako „specjalisty od wszelkich spraw beznadziejnych”. Dzisiaj strażacy muszą zmierzyć się z nowymi zadaniami związanymi z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19

Pragnę podziękować wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym z KP PSP Wysokie Mazowieckie oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wysokomazowieckiego za trud i wysiłek wkładany w przestrzeganie reżimu sanitarnego. Dziękuję również za rozwagę i rozsądek podczas akcji ratowniczych, pomocy innym służbom oraz każdej pomocy wniesionej na rzecz lokalnej społeczności. Pragnę również zapewnić mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego, że nigdy nie odmówimy udzielenia pomocy, zapewniając bezpieczeństwo osobie poszkodowanej. Życzę wytrwałości i zrozumienia w tym trudnym i jakże ważnym dla Nas wszystkich okresie.

Z wyrazami szacunku,
Komendant Powiatowy PSP
w Wysokiem Mazowieckiem
mł. bryg. Adam Frankowski.