piątek, 27 marzec 2020 10:04

Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie łomżyńskim i Białymstoku

Sokołowscy
Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie łomżyńskim i Białymstoku Obraz Orna Wachman z Pixabay

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali dzisiaj (27.03) rano o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie.

Badania laboratoryjne wykazały dodatni wynik u mężczyzny w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, który zgodnie z zaleceniem lekarza jest w kwarantannie domowej, u starszej kobiety z powiatu łomżyńskiego, która również ze względu na dobry stan zdrowia jest w kwarantannie domowej i u starszej kobiety z Białegostoku, który jest hospitalizowany w szpitalu MSWiA w Białymstoku. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie prywatności wszystkich osób.

W sumie mamy 16 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus