czwartek, 26 marzec 2020 21:50

Trzy kolejne przypadki zakażenia COVID-19 w Podlaskiem

Sokołowscy
Trzy kolejne przypadki zakażenia COVID-19 w Podlaskiem Photo by Free To Use Sounds on Unsplash

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie.

To kobieta w sile wieku z Łomży, młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Wszyscy są w dobrym stanie i przebywają w kwarantannie domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

W sumie mamy 13 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19 w województwie podlaskim.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus