środa, 25 marzec 2020 21:18

Dziesiąty przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

Sokołowscy
Dziesiąty przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem foto: PUW

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o dziesiątym przypadku wystąpienia koronawirusa w regionie.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują: Mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne. Jest to kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Przebywa w kwarantannie domowej, zgodnie z zaleceniem lekarza. Stan dobry. Osoby z najbliższego kontaktu kobiety zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. W sumie w województwie podlaskim mamy 10 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus