środa, 25 marzec 2020 18:20

Kolejne przypadki koronawirusa w Podlaskiem. Mężczyźni wrócili z USA i Niemiec

Sokołowscy

Kolejne potwierdzone przypadki zarażenia COVID-19 w Podlaskiem. Jeden to młody mężczyzna, który wrócił z USA. Drugi to mężczyzna w sile wieku, który wrócił z Niemiec.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują: Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne.  Pierwszy z nich to młody mężczyzna z powiatu białostockiego. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej, decyzje o ewentualnej hospitalizacji podejmie lekarz. Jego stan jest dobry. Mężczyzna wrócił z USA.  Drugi przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju z Niemiec. Zgodnie z zaleceniem lekarza mężczyzna przebywa w kwarantannie domowej.  Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.  W sumie w województwie podlaskim mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.
 
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.