sobota, 21 marzec 2020 13:44

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

Sokołowscy

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o dwóch nowych przypadkach wystąpienia koronawirusa w regionie.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują: Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Dodatni wynik potwierdziły badania laboratoryjne. Pierwszy z nich to mężczyzna w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego, przebywa w kwarantannie domowej- taką decyzję po podjął lekarz zbadaniu mężczyzny. Drugi to również mężczyzna w średnim wieku z powiatu białostockiego, wrócił do kraju z Gruzji, jest hospitalizowany. Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. W sumie w województwie podlaskim mamy 5 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.