piątek, 20 marzec 2020 18:13

Trzeci potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim

Sokołowscy
Trzeci potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim foto: PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował o trzecim potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.

Jak informuje w przesłanym nam komunikacie Podlaski Urząd Wojewódzki: Wojewoda Podlaski i Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzecim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie.

To kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego z kwarantanny domowej, która wróciła z Wielkiej Brytanii. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie jej prywatności.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.