piątek, 20 marzec 2020 09:20

Dziecko zarażone koronawirusem. Drugi przypadek COVID-19 w Podlaskiem

Sokołowscy
Dziecko zarażone koronawirusem. Drugi przypadek COVID-19 w Podlaskiem Obraz Darko Stojanovic z Pixabay

Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podlaskim. 17 marca potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia w naszym województwie. Informacja o kolejnym została podana przez Podlaski Urząd Wojewódzki 18 marca. Jednak, jak się okazało ponowne badanie próbki pobranej od młodej kobiety z Białegostoku nie potwierdziło zakażenia.

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki w przesłanym nam komunikacie: Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny informują o drugim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie. To dziecko z powiatu białostockiego z kwarantanny domowej. Rodzina i osoby z najbliższego kontaktu są w kwarantannie. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.