piątek, 28 luty 2020 19:13

Kaskadowe pomiary prędkości w powiecie wysokomazowieckim [foto]

Sokołowscy
Kaskadowe pomiary prędkości w powiecie wysokomazowieckim [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominali, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, policjanci wysokomazowieckiej „drogówki” na terenie całego powiatu przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Policjanci skontrolowali w sumie 36 pojazdów oraz sprawdzili stan trzeźwości 214 kierowców. Mimo policyjnych apeli 21 kierowców niestety nie zdjęło nogi z gazu i przekroczyło dozwoloną prędkość. Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

28022020kas1

28022020kasa