poniedziałek, 13 styczeń 2020 21:19

Pierwsza Studniówka 2020 w powiecie! ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

Sokołowscy
Pierwsza Studniówka 2020 w powiecie! ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem [foto] foto: Michał Ługowski

W sobotę, 11 stycznia 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem zainaugurowali sezon studniówkowy w powiecie wysokomazowieckim. Na miejsce swojego pierwszego balu wybrali Dworek Pan Tadeusz w Kuczynie.

ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem: 11.01.2020r. to niezwykła i długo oczekiwana data w życiu społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Tego dnia bowiem maturzyści bawili się na balu studniówkowym, który uświadamiał im, że za kilkadziesiąt dni zmierzą się z najważniejszym w dotychczasowym życiu egzaminem maturalnym.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19-ej w dworku "Pan Tadeusz" w Kuczynie. Prowadzący Kinga Wasilewska i Damian Kamiński mieli zaszczyt powitać szanownych gości. Bal studniówkowy swoją obecnością zaszczycili: Pan Łukasz Siekierko - Radny Sejmiku Wojewódzkiego z żoną, Pan Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego – Bogdan Zieliński z żoną, Pani Elżbieta Żebrowska – Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatowych w Wysokiem Maz., Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie - Krzysztof Krajewski z żoną, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych - Pani Aldona Dołubizno z mężem, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego- Józef Sokolik z żoną oraz Dyrektor BS w Wysokiem Mazowieckiem Tadeusz Nosek z żoną.

By tradycji stało się zadość uroczystość rozpoczęła się pięknym, dostojnym polonezem, który z wielkim zaangażowaniem przygotowała Pani Ewa Kościelska. Para prowadząca w imieniu wszystkich maturzystów podziękowała Panu Dyrektorowi - Andrzejowi Jamiołkowskiemu, Pani Wicedyrektor - Marii Gąsowskiej, Panu Kierownikowi - Wojciechowi Mokrzewskiemu, wszystkim nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za trud, poświęcenie i wsparcie w wielu szkolnych i życiowych doświadczeniach. W tej szczególnej chwili maturzystom towarzyszyli ich wychowawcy - pani Mariola Kurpiewska, pani Krystyna Krawczyńska-Piwowarczyk (klasa IV TE), pani Ewa Kościelska (klasa IV TPM), pani Dorota Roszkowska i pani Paulina Jabłońska-Chim (klasa IV TTŻ), pani Agnieszka Góralczyk (klasa IV TI) i pani Agnieszka Kaliszczyk(klasa IV TżiUG), pani Anna Korzątkowska (klasa IV THOT/LOG).

W dalszej części uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor - Andrzej Jamiołkowski, który gorąco powitał w ten piękny, zimowy wieczór wszystkich zebranych, życzył uczniom by w pełną dorosłość weszli z bagażem pozytywnych doświadczeń i emocji. Następnie głos zabrał Pan Starosta – Bogdan Zielińska życząc wspaniałych przeżyć i pomyślności za sto dni na maturze. Gospodarze studniówki - Pani Katarzyna Komar i Jan Buczyński uroczyście zaprosili wszystkich do stołów.

Nadszedł czas wesołej zabawy w sali bankietowej, która mieniła się kolorami pięknych kreacji dziewcząt i eleganckich garniturów chłopców. Około godziny 23-ej przyszedł czas na występy artystyczne. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili rzeczywistość szkolną, skecz pt. „Przyjęcie do pracy” oraz zaprezentowali widowiskowy pokaz kelnerski. Towarzyszyły temu: prezentacja zawierająca wspomnienia z 4 lat nauki oraz piosenki w wykonaniu Huberta. Wyjątkowa atmosfera udzieliła się wszystkim przybyłym na tę uroczystość, na której królowały elegancja, młodość i radość. Oby czar tej wyjątkowej nocy przetrwał w nas przez długie lata.

Foto: Michał Ługowski www.facebook.com/lugowskifoto