piątek, 20 grudzień 2019 15:44

Zakończyła się akcja „Kalendarz PSP w każdej Szkole Podstawowej” [foto]

Sokołowscy

Zakończyła się akcja przekazywania kalendarzy przygotowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej dla szkół podstawowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

Akcję połączono z prelekcjami na temat bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeniami pojawiającymi się w okresie zimowym tj. zatrucia tlenkiem węgla w ramach kampanii edukacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, jak również bezpieczeństwo na lodzie, sposobów alarmowania wraz z przypomnieniem numerów ratunkowych. Kalendarze trafiły do wszystkich szkół podstawowych w powiecie.

Na zakończenie akcji w Szkołach Podstawowych w Nowych Piekutach i Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem edukowali najmłodszych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach na które możemy się natknąć w codziennym życiu.

Prewencja społeczna to dostarczenie wiedzy oraz informacji, ale też zmiana postaw i wzrost świadomości społeczeństwa.

Akcja przekazywania kalendarzy była również dobrą okazją do złożenia życzeń świątecznych od strażaków dla uczniów, grona pedagogicznego oraz Dyrekcji odwiedzanych Szkół.

Opracował: kpt. Wojciech Sokołowski
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem