środa, 18 grudzień 2019 21:07

Wysokie Mazowieckie. Listy do Świętego Mikołaja

Sokołowscy

Konkurs polegający na opisaniu swoich marzeń o świątecznych prezentach zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem.

Zespół nauczycieli języków obcych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem: Pisanie listów to piękny, stary obyczaj, który jest pielęgnowany w wielu krajach świata. Rzecz tym piękniejsza jeśli piszemy listy i pocztówki do „Świętego” w języku angielskim lub rosyjskim. W przeddzień Mikołajek 32 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem wzięło udział w konkursie, który polegał na opisaniu swoich marzeń o świątecznych prezentach. Celem naszego konkursu było przede wszystkim zmobilizowanie uczniów do podjęcia próby pisania listu, który jest stałym elementem egzaminu ósmoklasisty oraz poczucia magii zbliżających się świąt.

Zadaniem uczniów było przybliżenie Mikołajowi swojej osoby, opisanie śmiesznej lub ciekawej historii, która wydarzyła się w święta Bożego Narodzenia i przede wszystkim wspomnienie o wymarzonym prezencie. Prośby były różne, począwszy od tych przyziemnych tj: książka, telefon czy gra, a skończywszy na bardzo dojrzałych i przemyślanych jak: zdrowie, pokój na świecie czy w rodzinie.

Jury wybrało najciekawsze listy w trzech kategoriach wiekowych: Klasy szóste, siódme i ósme. Postanowiono również wyróżnić uczennicę klasy czwartej, która podjęła się tego wyzwania i również napisała jeden z ciekawszych listów.

Najlepszymi pisarzami okazali się :

  • w klasie czwartej - Maja Łaska kl. IV B
  • w klasach szóstych: Amelia Porzezińska kl. VI D, Jan Michalski kl. VI A
  • w klasach siódmych: Paulina Kurek kl. VIII B, Zuzanna Podbielska kl. VII A, Kamil Niemyjski kl. VII C
  • W klasach ósmych: Kamila Kaczyńska kl. VIII A

W tej świątecznej atmosferze gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie tym, którzy napisali najciekawsze listy. Prace te zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły w galerii. Zamierzamy powtórzyć to innowacyjne spotkanie młodych pisarzy już w następnym semestrze wierząc, że marzenia się spełniają…