wtorek, 03 grudzień 2019 18:24

Wysokie Mazowieckie. Ponad tonę żywności zebrali wolontariusze z Jagiellończyka [foto]

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. Ponad tonę żywności zebrali wolontariusze z Jagiellończyka [foto] foto: Jagiellończyk

W sobotę, 30 listopada uczniowie Jagiellończyka w porozumieniu z Bankiem Żywności zorganizowali przedświąteczną zbiórkę żywności. Dary, które udało się zebrać trafią do polskich rodzin z rejonu Wileńskiego na Litwie.

Jak informują uczniowie Jagiellończyka na swojej stronie: Akcja rozpoczęła się z samego rana, kiedy to 55 wolontariuszy stawiło się w sklepach spożywczych na terenie Wysokiego Mazowieckiego oraz w budynku naszej szkoły. Nad wszystkim czuwali: p. dyrektor -Aldona Dołubizno, p. Grażyna Ogrodnik, p. Maciej Kulbabiński oraz p. Tomasz Buczyński. Uczniowie witali klientów sklepów pięknymi uśmiechami, czym zarażali do niesienia pomocy. Nie sposób było przejść obojętnie , obok młodzieży z takim zapałem.

Zebrane produkty, dzięki p. Buczyńskiemu, p. Kulbabińskiemu i silnym chłopcom z II „b” trafiały do naszej szkoły. Tam, były rzetelnie spisywane, a następnie segregowane i pakowane do odpowiednio oznakowanych kartonów. Wolontariuszom znajdującym się w szkole towarzyszyła muzyka, która potęgowała unoszącą się w powietrzu radość z możliwości pomocy. Po podliczeniu odnotowanych produktów okazało się, że dzięki mieszkańcom naszego miasta oraz powiatu udało się zebrać ponad 1 tonę żywności! Spisaliście się na medal! Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom i opiekunom, dzięki Wam Święta Bożego Narodzenia w wielu rodzinach staną się lepsze.