wtorek, 03 grudzień 2019 18:11

Wysokie Mazowieckie. Przedszkolaki uczyły się prawidłowego zachowania na drodze [foto]

Sokołowscy

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odwiedzili przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku i w drodze do przedszkola. Najmłodszych najbardziej ucieszyły elementy zestawu "Autochodzik".

W piątek policjantka i profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem odwiedziły wysokomazowieckie przedszkole. Profilaktyk rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród milusińskich opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci dowiedziały się czym na co dzień zajmują się stróże prawa oraz w jaki sposób mogą poznać, że mają do czynienia z policjantem. Równie wielkie zainteresowanie wywołały elementy zestawu "Autochodzik", zakupionego w ramach projektu KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy wykorzystywane do nauki bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)