poniedziałek, 02 grudzień 2019 19:29

"Nieplanowane" w Wysokiem Mazowieckiem

Sokołowscy

Parafia św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza na film pt. „Nieplanowane”. Film będzie wyświetlany w kinie w Miejskim Ośrodku Kultury dnia 9 i 10 grudnia o godzinie 19.00. Promocyjna cena biletów to 10zł.

Film „Nieplanowane” możemy oglądać w polskich kinach od 1 listopada. To historia Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię. Dzieło opowiadające historię Abby Johnson i odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji oraz zmian w prawie uległa tak radykalnej przemianie. Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o filmie, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że „Nieplanowane” to coś więcej niż film – to zjawisko kulturowe i społeczne. „Nieplanowane” to film, który naprawdę zmienia świadomość ludzi. Ruchy pro-life także w Polsce traktują to niezwykłe dzieło jako wielką szansę i apelują, by włączyć się w jego popularyzację. W akcję promocji filmu, obok organizacji pro-life, włączyło się wiele środowisk, m.in. organizatorzy akcji „Różaniec do granic” i „Polska pod krzyżem”, wspólnoty kościelne, CitizenGo i wiele innych. Wszyscy oni są zgodni. Ten film naprawdę powinien zobaczyć każdy w Polsce!

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz «Nieplanowane»...” – tak o tym dziele napisał jeden z amerykańskich biskupów. Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć. Gorąco zachęcamy zatem, by wybrać się do kina...

Kategoria wiekowa: 15+