czwartek, 28 listopad 2019 19:19

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w centrali Grupy MLEKOVITA [foto]

Sokołowscy
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w centrali Grupy MLEKOVITA [foto] foto: Mlekovita

W środę 27 listopada br. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził centralę Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes firmy Dariusz Sapiński oprowadził gościa m.in. po Wydziale Serowni i zaprezentował szeroki asortyment produkowanych wyrobów, w tym wyprodukowany z okazji historycznej wizyty szlachetny ser Polski Prezydent oraz twarogi z uruchomionej w dniu wizyty nowej, nowoczesnej linii ciągłej do produkcji twarogów. Prezydent spotkał się także z pracownikami firmy.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty towarzyszyli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Goście mieli okazję zwiedzić Wydział Serowni, w którym wytwarzany jest szeroki asortyment serów i serków, będących wizytówką firmy, w tym sery długodojrzewające z linii „Diamenty Konesera” czy nowości, jak np. paluszki serowe. Prezydentowi zaprezentowano proces produkcji, pakowania oraz przechowywania serów. Kolejnym etapem po Wydziale Serowni była wizyta w sklepie firmowym MLEKOVITKA, gdzie Prezes Sapiński przedstawił Prezydentowi Andrzejowi Dudzie szeroki asortyment wyrobów marki MLEKOVITA. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami firmy.

To ogromny zaszczyt i honor gościć Pana Prezydenta. Jest to niezwykłe wydarzenie w historii Mlekovity, bo przez 91 lat jej istnienia dopiero po raz pierwszy gości w swoich progach głowę państwa. Dziś uruchomiliśmy też linię ciągłą do produkcji twarogów – mam nadzieję, że obecność Pana Prezydenta w tym dniu przyniesie nam szczęściemówił podczas spotkania Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA.

Zarówno podczas wizyty w firmie, jak i późniejszego spotkania z mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego Prezydent podkreślał, jak duże jest znacznie firmy MLEKOVITA oraz pracy polskich rolników dla krajowej gospodarki. – To są tereny rolnicze. Z wielkim szacunkiem chcę podziękować wszystkim Państwu, którzy jesteście wielkim zapleczem rolniczym, ale przede wszystkim wielkim zapleczem mlecznym dla Rzeczypospolitej. Bo to mleko właśnie tutaj, w większości gospodarstw jest produkowane. Jesteście Państwo wszyscy związani z firmą Mlekovita, która mleko przetwarza, produkując produkty rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. To są produkty, które są Państwa wytworem, które są dziełem Państwa rąk, wychowywanych i pielęgnowanych przez Państwa zwierząt, które rozsławiają nas, i które budują potencjał polskiej gospodarki. Bo dzisiaj polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB, to ogromna część naszego cały czas wzrastającego eksportupowiedział Prezydent Andrzej Duda.

MLEKOVITA jest największym producentem i eksporterem produktów mleczarskich w Polsce. Asortyment ponad 1000 wyrobów wytwarzanych przez MLEKOVITĘ trafia obecnie do 159 krajów świata, w tym do 28 państw Unii Europejskiej i do 131 krajów spoza UE. Z eksportu pochodzi ok. 30 proc. przychodów firmy. W roku 2019 zrealizowano szereg inwestycji, planowany jest też szereg kolejnych. Innowacyjne inwestycje są bowiem nie tylko niezbędne, służą nie tylko zwiększaniu mocy produkcyjnych firmy, ale i umacniają jej pozycję jako innowacyjnego lidera branży mleczarskiej. Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na stały wzrost wartości marki, a zaraz za tym idzie szereg nagród i wyróżnień – także przyznanych przez szczególnego gościa środowej wizyty w Grupie MLEKOVITA. – Miałem przyjemność przed dwoma laty odbierać z pańskich rąk Nagrodę Gospodarczą przyznaną przez Pana Prezydenta w 2017 roku w kategorii Odpowiedzialny biznes, a w bieżącym roku nominację do tej nagrody w kategorii Narodowy sukces. To ważne dla nas wyróżnienie, świadczące o tym, że nasza praca: pracowników i producentów mleka na rzecz polskiej gospodarki jest doceniana na najwyższym szczeblumówił prezes Dariusz Sapiński.

Wizytę zakończyła wymiana upominków między Prezesem Dariuszem Sapińskim a Prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent otrzymał kosz produktów marki MLEKOVITA wraz z przygotowanym na tę okazję serem Polski Prezydent. Zgromadzeni goście wraz z Prezesem Sapińskim przy specjalnym akompaniamencie odśpiewali tradycyjne „Sto lat” i złożyli Prezydentowi życzenia z okazji zbliżających się imienin.

(info/foto: Mlekovita)