poniedziałek, 04 listopad 2019 18:46

Kolizje, pijani kierowcy, nadmierna prędkość – wysokomazowieccy policjanci podsumowali akcję „Znicz”

Sokołowscy
Kolizje, pijani kierowcy, nadmierna prędkość – wysokomazowieccy policjanci podsumowali akcję „Znicz” foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Akcja „Znicz 2019” była czasem wytężonej pracy dla policjantów. Wysokomazowieccy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: W miniony czwartek wysokomazowieccy policjanci rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję "ZNICZ 2019”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą odwiedzającym groby. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe oraz bezpieczne zachowania wśród kierujących, a także rozdawali elementy odblaskowe pieszym przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach noszenie ich jest obowiązkowe. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znaleźli się kierowcy, którzy postanowili wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. 2 listopada 2019 roku po godzinie 8.00 w miejscowości Czyżew policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 58- latka, który wsiadł za kierownicę renault mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas akcji "ZNICZ 2019” na terenie powiatu wysokomazowieckiego doszło do 4 kolizji, których przyczynami była między innymi nadmierna prędkość i brawurowa jazda. Odnotowano dwa wypadki drogowe, w których 4 osoby zostały ranne. Rekordzistą dotyczącym przekroczenia prędkości w miejscowości Noski Śnietne okazał się 29- latek. Wczoraj w trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego BMW  policyjny miernik prędkości wskazał 102 km/h.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W jednym miejscu zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.

Za nami akcja " ZNICZ 2019 ". Nie znaczy to jednak, że o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy już zapomnieć. Muszą one towarzyszyć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i to nieustannie, tym bardziej, że w okresie jesienno-zimowym warunki atmosferyczne coraz częściej będą niesprzyjające.