sobota, 02 listopad 2019 20:29

Akcja Znicz 2019. Wysokomazowiecka policja czuwa nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy [foto]

Sokołowscy
Akcja Znicz 2019. Wysokomazowiecka policja czuwa nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu pojazdów oraz pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to przede wszystkim czas wytężonej służby. Ogólnopolska akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się 31 października i potrwa do 3 listopada.

Policjanci dbają o to, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. W każdej chwili mundurowi gotowi są nieść pomoc i służyć radą. Zapewniają porządek w rejonach cmentarzy przekazując jednocześnie informacje o wyznaczonych parkingach czy obowiązującej nowej organizacji ruchu. Szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych dbają o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Sprawdzają także czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego stosując się chociażby do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym, używają pasów bezpieczeństwa oraz właściwie przewożą pasażerów.

Pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych mundurowi kontrolują stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)