poniedziałek, 21 październik 2019 19:57

Wysokie Mazowieckie. Jakub Wróblewski powołany do Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN 

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. Jakub Wróblewski powołany do Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN  foto: MEN i ZSOiP

Minister Dariusz Piontkowski 15 października br. powołał IV kadencję Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. W skład Rady wszedł Jakub Wróblewski – tegoroczny absolwent liceum w Wysokiem Mazowieckiem.

Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań.

Kadencja nowej Rady potrwa do 14 października 2020 r.

W skład Rady IV kadencji wchodzi 16 członków i ich zastępców (po jednym z każdego województwa).

Podlaskie

  • członek Rady – Jakub Wróblewski
  • zastępca członka Rady – Monika Zimnoch

Jak informuje ZSOiP na swojej stronie internetowej: Z niezmierną dumą informujemy, że 15 X 2019 roku, minister Dariusz Piontkowski, powołał Jakuba Wróblewskiego – tegorocznego absolwenta naszego liceum, na członka  Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wyróżnienie to jest szczególne, tym bardziej, że każde województwo reprezentują tylko dwie osoby – członek rady (właśnie Kuba) i jego zastępca. Jak czytamy na stronie MEN, do zadań członków rady należeć będzie „wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży, w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań” 
Jesteśmy pewni, że po dwuletniej pracy, w charakterze radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego, Jakub świetnie da sobie radę w ministerialnych ławach. Serdeczne gratulacje, Jakubie!

Wszystkich, którzy byliby chętni spróbować swoich sił w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podlaskiego, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na poniższej stronie:
https://www.facebook.com/events/379543202995388