środa, 02 październik 2019 19:07

“Dzień odblasków 2019” w powiecie wysokomazowieckim

Sokołowscy
“Dzień odblasków 2019” w powiecie wysokomazowieckim foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wczoraj na terenie całego kraju, już po raz kolejny odbyła się akcja informacyjno - edukacyjna „Świeć przykładem”. Do ogólnopolskich działań włączyli się również policjanci wysokomazowieckiej drogówki.

Wczoraj w całej Polsce obchodzona była po raz kolejny akcja informacyjno - edukacyjna „Świeć przykładem”. Celem tego projektu jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie taki dzień organizowany jest co roku.

Do ogólnopolskich działań włączyli się również policjanci wysokomazowieckiej drogówki. Mundurowi zachęcali niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Podczas działań policjanci promowali także pozytywne zachowania w relacjach kierowca/pieszy i przypominali kierowcom o obowiązujących w terenach zabudowanych ograniczeniach prędkości.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)