środa, 21 sierpień 2019 18:07

Szepietowo i Sokoły. Dwa pożary samochodów w jedną noc [foto]

Sokołowscy

W nocy z 20 na 21 sierpnia doszło do dwóch pożarów samochodów osobowych na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Pierwszy wybuchł przed 23:00 w Szepietowie-Wawrzyńcach, drugi 30 minut po północy w Mojsikach w gminie Sokoły.

- Pierwsze zgłoszenie, o pożarze w miejscowości Szepietowo-Wawrzyńce, otrzymaliśmy o godzinie 22:48 - informuje nasz portal kapitan Wojciech Sokołowski oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się samochód osobowy stojący w ogrodzie na prywatnej posesji. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód, po czym ogień został zlokalizowany i ugaszony. Następnie odłączano dopływ prądu z akumulatora. Teren zdarzenia oraz wrak pojazdu przekazano policji. W akcji trwającej 54 minuty udział brały zastęp JRG Wysokie Mazowieckie i zastęp OSP KSRG Szepietowo.

- Zgłoszenie o pożarze w miejscowości Mojsiki otrzymaliśmy o godzinie 0:30informuje kapitan Wojciech Sokołowski. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się samochód osobowy stojący na terenie gminnym, oddalonym o 10 metrów od budynku mieszkalnego. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej ogniem objęta była komora silnika oraz deska rozdzielcza pojazdu. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się samochód, po czym ogień został zlokalizowany i ugaszony. Na miejscu obecny był też patrol policji, któremu przekazane zostało miejsce zdarzenia oraz wrak pojazdu. W akcji trwającej 1 godzinę i 19 minut udział brały zastęp JRG Wysokie Mazowieckie i zastęp OSP KSRG Sokoły.

68556659 529012964572903 1136650635186274304 n