wtorek, 11 czerwiec 2019 19:50

Dni Szepietowa 2019 za nami [foto]

Sokołowscy
Dni Szepietowa 2019 za nami [foto] foto: GOk w Szepietowie

W dniu 9 czerwca 2019 r. w Szepietowie odbyła się kolejna edycja imprezy kulturalnej pod nazwą „Dni Szepietowa”. Dzień ten wypełniony był bogactwem wydarzeń kulturalnych i artystycznych, niezwykle atrakcyjnych dla mieszkańców gminy. Oprócz programu „Dni Szepietowa” odbyły się również organizowane przez GOK w Szepietowie XII Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych oraz XIII Zielone Świątki Szepietowo 2019 oraz Piknik z Tradycją, którego organizatorem było Stowarzyszenie ARTSZEPT.

Najmłodsi uczestnicy tej imprezy kulturalnej mogli nieodpłatnie skorzystać z parku zabawek i urządzeń dmuchanych, chętni mogli wziąć udział w konkursach i konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, a wszyscy uczestnicy mogli podziwiać występy orkiestr dętych, zespołów i kapel ludowych oraz zespołów rozrywkowych.

Dni Szepietowa oficjalnie otworzył Burmistrz Szepietowa Robert Wyszyński. Najlepsze życzenia dla mieszkańców gminy Szepietowo złożyli obecni na Dniach Szepietowa goście: Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko oraz Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. W imieniu wszystkich Radnych Rady Miejskiej w Szepietowie gratulacje mieszkańcom złożył Przewodniczący Rady Grzegorz Żochowski.

W tegorocznej edycji Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych udział wzięły:

  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie;
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu;
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa;
  • Zespół Mażoretek „Stars” z Wasilkowa;
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie.

Przegląd rozpoczęto wspólnym wykonaniem utworów: „Orkiestry Dęte” i „Fascinating Drums”. Następnie uczestnicy Przeglądu mieli okazję obejrzeć najnowsze układy musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa i Zespołu Mażoretek „Stars” z Wasilkowa. Dalsza część Przeglądu odbyła się w formie koncertu na scenie, gdzie prezentowały się przybyłe orkiestry i zespoły mażoretek.

Nawiązując do tradycji ludowych, odbyły się wyścigi w workach do słupa, rzut do celu oraz konkurs na najpiękniejszy zielonoświątkowy wianek z kwiatów.

Zgodnie z tradycją zielonoświątkowe obchody rozpoczęto od przeprowadzenia konkursów „pod gładko oheblowanym palem z majem”: wyścigi w workach do słupa, rzut do celu oraz konkurs na najpiękniejszy zielonoświątkowy wianek wykonany z żywych kwiatów, bibuły lub innych materiałów plastycznych. Publiczność miała okazję podziwiać występy taneczne i wokalne zaproszonych przez organizatorów zespołów: Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z Siemiatycz, Zespołu Pieśni i Tańca Ciechanowiec oraz Zespołu Wokalnego „Grzeczne Dzieci” z GOK w Szepietowie w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie „Na ludowo”.   Na scenie zaprezentowała się również Kapela „Kłosy” z Ciechanowca.

Ważną częścią obchodów dni miasta był pokaz ratownictwa drogowego, gaszenie pozorowanego pożaru i prezentacja sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Szepietowie.

Program artystyczny w części rozrywkowej połączonej z zabawą taneczną zapewniły zespoły KAPRYS i DENSI.

Organizatorzy Dni Szepietowa: Burmistrz Szepietowa, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Szepietowie i Klub Sportowy „Sparta 1951” w Szepietowie, składają podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do świetności tego wydarzenia artystycznego.

XII Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych i XIII Zielone Świątki Szepietowo 2019 zostały dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.

Sponsorzy Dni Szepietowa:

  • Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie;
  • Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych „Trakt” Sp z.o.o w Wysokiem Mazowieckiem;
  • MLEK-MAR Marta Krajewska;
  • Sklep Motoryzacyjny Mechanika Pojazdowa Jankowski Sławomir.

Współorganizator: Restauracja Słowiańska w Szepietowie.

(GOK w Szepietowie)

Dział: Szepietowo