piątek, 15 marzec 2019 21:14

Bili 92-letnią mieszkankę Szepietowa w twarz i klatkę piersiową dla 120 zł

Sokołowscy
Bili 92-letnią mieszkankę Szepietowa w twarz i klatkę piersiową dla 120 zł foto: pixabay.com

Uderzali pięścią w twarz i klatkę piersiową dla 120 złotych. We wtorek w Szepietowie doszło do pobicia i okradzenia 92-letniej mieszkanki. Tego samego dnia sprawcy zostali zatrzymani, a Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak poinformował rzecznik prasowy łomżyńskiej prokuratury: Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem prowadzone jest śledztwo w toku którego Markowi S. oraz Milenie M. przedstawiono zarzut dokonania rozboju w dniu 12 marca 2019 roku w miejscowości Szepietowo, tj. przestępstwa z art. 280§ 1 kk.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzani stosując wobec pokrzywdzonej przemoc polegającą na uderzaniu pięścią w twarz i klatkę piersiową zabrali w celu przywłaszczenia portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 120 zł. Milena M. czynu tego dopuściła się działając w warunkach recydywy.

Wobec Mileny M. oraz Marka S. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.