poniedziałek, 24 grudzień 2018 11:21

Szepietowo/Klukowo. Zimowe dokarmianie leśnych zwierząt przez dzieci i myśliwych [wideo/foto]

Sokołowscy

W sobotę, 22 grudnia grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Klukowie odwiedziła członków Koła Łowieckiego "Jarząbek" z Szepietowa. Dzieci, wraz z opiekunem i myśliwymi, wzięły udział w zimowym dokarmianiu leśnych zwierząt.

Dzień pełen atrakcji zorganizowali dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Klukowie członkowie Koła Łowieckiego "Jarząbek" z Szepietowa i Urząd Gminy w Klukowie. Podczas spotkania myśliwi opowiedzieli na czym polega ich praca i jednocześnie pasja. Wizyta dzieci oczywiście nie mogła zakończyć tylko na "suchej" teorii. Myśliwi zabrali swoich wyjątkowych gości na "rajd" po lesie, żeby pokazać jak prawidłowo pomagać zwierzynie przetrwać trudny zimowy czas.

Dzieci miały możliwość uczestniczenia w dokarmianiu zwierząt zamieszkujących las w pobliżu miejscowości Wyliny-Ruś, w gminie Szepietowo. Z młodymi gośćmi o zwierzętach i lesie swoją ogromną wiedzą dzielił się Prezes Koła Łowieckiego "Jarząbek" z Szepietowa Andrzej Gajdziński.

Po powrocie z leśnej wyprawy na wszystkich czekało ognisko i ciepły poczęstunek. Na zakończenie spotkania wręczono dzieciom pamiątkowe upominki i dyplomy.

(foto: wysokomazowiecki24 i Koło Łowieckie Jarząbek)