środa, 10 lipiec 2019 19:06

Dzieci z Sokół na "Wakacyjnej wyprawie" [foto]

Sokołowscy
Dzieci z Sokół na "Wakacyjnej wyprawie" [foto] foto: CBK

W dniach 1 - 5 lipca 2019 roku Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach przeprowadziło grupowe zajęcia wakacyjne dla dzieci „Wakacyjne wyprawy”. W programie zajęć znalazły się „Wakacje z książką”, zajęcia plastyczne, zajęcia logopedyczne, zajęcia przyrodnicze „Ze skrzyni leśnika”, zadania integracyjne i ruchowo-sportowe.

Jak informuje CKB w Sokołach: W ramach "Wakacji z książką" dzieci zapoznawały się z książkami „Żubr Pompik Wyprawy” autorstwa Tomasza Samojlika.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prace techniką wyklejania wykorzystując różne materiały: plastelina, rośliny, włóczka, papier.

Zajęcia logopedyczne przeprowadziła pani Katarzyna Kruszewska. Podczas tych zajęć dzieci uczyły się technik prawidłowego oddychania, gimnastyki twarzy, języka oraz całego ciała.

Zajęcia przyrodnicze „Ze skrzyni leśnika” przeprowadził pan Michał Wyłucki. Opowieści o zwierzętach żyjących w naszych lasach, ich życiu i zwyczajach ilustrował przedmiotami, które leśnik może znaleźć w lesie: poroża, pióra, elementy uzębienia, ogon wiewiórki.

„Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa” przeprowadził sierżant Szczepan Koc z Posterunku Policji w Sokołach. W czasie spotkania dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas spotkań z obcymi, w domach oraz miejscach wakacyjnego wypoczynku tj.: na plaży, nad wodą, w lesie, na wyjazdach rowerowych.

Gdy pozwalała pogoda przebywaliśmy na zewnątrz. Uczestnicy korzystali z placu zabaw i boiska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za zaangażowanie, kreatywność, a rodzicom za zaufanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [->>KLIK<<-]

Dział: Sokoły