wtorek, 04 grudzień 2018 18:38

Sokoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej otrzymali darmowe zestawy edukacyjne [foto]

Sokołowscy
Sokoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej otrzymali darmowe zestawy edukacyjne [foto] foto: Trans-Rol

Zestawy materiałów edukacyjnych otrzymali uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Sokołach. Materiały przekazała firma TRANS-ROL w ramach realizowanego w kooperacji z Grupą Azoty programu Lider Polskiej Dystrybucji.

Dzień 26 listopada br. był wyjątkowo radosnym dniem dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sokołach. Firma TRANS-ROL Grażyny i Andrzeja Remisiewicz w ramach realizowanego w kooperacji z Grupą Azoty programu Lider Polskiej Dystrybucji przekazała zestawy materiałów edukacyjnych uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej w Sokołach. W sumie 120 uczniów cieszy się już z interesujących zestawów szkolnych.

Firma TRANS-ROL  z siedzibą w Kruszewie-Wypychach, jako autoryzowany dystrybutor nawozów Grupy Azoty, realizuje akcję już po raz kolejny i tradycyjnie nadała uroczystości wyjątkową oprawę. Spotkanie współorganizowane z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Sokołach Waldemarem Kikolskim uświetnili swoją obecnością także rodzice uczniów, Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Wojciech Czajkowski, radny Grzegorz Idźkowski, asp. Anna Zaremba z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, asp. szt. Piotr Komar z posterunku policji w Sokołach, Wicedyrektor Szkoły Hanna Grabowska, Wicedyrektor Krystyna Dworakowska oraz przedstawiciel Grupy Azoty Ireneusz Bieliński.

Właściciele firmy TRANS-ROL podkreślają „zależy nam na motywacji prywatnych przedsiębiorstw, jednostek samorządowych, instytucji rolniczych i oświatowych do współdziałania na rzecz promocji produktu krajowego i budowania patriotyzmu gospodarczego”. Andrzej Remisiewicz skierował do dzieci bardzo ważne słowa, aby pamiętały, że odpoczynek bez pracy nie przynosi zadowolenia. Motywował dzieci do wytężonej pracy, aby nie zmarnowały możliwości rozwoju które otrzymują. Zachęcił do czytania wartościowych książek i prasy. Przeprowadził też konkursy dla dzieci i dorosłych. W jednym z nich nagrodami były flagi Polski, co stanowiło nawiązanie do obchodzonej 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Poruszył także bardzo ważny aspekt bezpieczeństwa przy stosowaniu nawozów, środków ochrony roślin i zaprezentował najbezpieczniejszy zestaw ochronny który rolnicy powinni nosić podczas zabiegów stosowania środków chemicznych.

Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski zachęcił dzieci do zwracania uwagi na kraj pochodzenia produktów kupowanych przez rodziców i wyjaśnił jak w skali lokalnej mogą realizować patriotyzm gospodarczy. Asp. Anna Zaremba z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły i poza nią.

Na zakończenie Państwo Remisiewicz zaprosili wszystkich uczestników na słodki poczęstunek i zachęcili do robienia pamiątkowych zdjęć z maskotką firmy.

(na podst. info Trans-Rol)