poniedziałek, 01 czerwiec 2020 14:56

Sokoły. Nielegalna "fabryka" papierosów u 26-latka

Sokołowscy
Sokoły. Nielegalna "fabryka" papierosów u 26-latka foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Kryminalni ustalili mężczyznę zajmującego się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli maszyny do nabijania i krojenia tytoniu, gotowe papierosy, gilzy, krajankę tytoniową oraz liście tytoniu.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - W sobotę, policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wysokomazowieckiej komendy ustalili 26-latka zajmującego się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. W jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Sokoły, znaleźli również urządzenia do nabijania gilz papierosowych oraz maszynkę do krojenia tytoniu. Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli w sumie 1900 sztuk papierosów, 2600 sztuk gilz papierosowych, 765 sztuk pustych paczek po papierosach różnych marek, krajankę tytoniową o wadze przeszło 42 kilogramów oraz liście tytoniu o wadze ponad 85 kilogramów. Policjanci, tuż za posesją, usunęli plantację 1385 sztuk roślin tytoniu, które zostały zabezpieczone do prowadzonego postępowania.

Za wytwarzane wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, a także wysokie kary grzywny.

Dział: Sokoły