wtorek, 26 maj 2020 10:13

Otwarcie przyszkolnej pasieki pokazowej w ZSR w Krzyżewie [foto]

Sokołowscy
Otwarcie przyszkolnej pasieki pokazowej w ZSR w Krzyżewie [foto] foto: ZSR Krzyżewo

22 maja w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie otwarta została przyszkolna pasieka pokazowa. To realizacja projektu współfinansowanego ze środków budżetu województwa podlaskiego.

W uroczystości wziął udział Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Duszpasterz rolników Diecezji Łomżyńskiej, ks. Ryszard Niwiński oraz inni zaproszeni goście, nauczyciele i grupa szkolnej młodzieży.

Przyszkolne pasieki to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie wiedzy o pszczelarstwie wśród młodzieży i stworzenie warunków do rozwoju hodowli pszczół, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy badania i obserwacje wskazują na drastyczne zmniejszanie się ich liczebności w środowisku. Patronuje jej Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło, który sam jest uznanym pszczelarzem.

Młodzież, która podejmie naukę w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie, zarówno na kierunku pszczelarstwa, jak i na innych kierunkach rolniczych i związanych z rolnictwem, będzie mogła zdobywać praktykę i doświadczenie w hodowli pszczół pod kierunkiem najlepszych znawców przedmiotu.

(ZSR Krzyżewo)

Dział: Sokoły