piątek, 08 listopad 2019 10:25

Debatowali o bezpieczeństwie w gminie Sokoły [foto]

Sokołowscy
Debatowali o bezpieczeństwie w gminie Sokoły [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W sali Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Sokołach odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz Posterunku Policji w Sokołach omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wskazywali zagrożenia, które obserwują w swoim otoczeniu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Posterunku Policji w Sokołach spotkali się wczoraj (07.11) z uczestnikami Klubu Seniora oraz z mieszkańcami Sokół, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie miało na celu diagnozę i weryfikację zagrożeń wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debacie przewodniczył kierownik Posterunku Policji w Sokołach mł. asp. Kamil Ksepka.

Mundurowi przedstawili uczestnikom debaty zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżyli sylwetki dzielnicowych – policjantów pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Omówili też założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

W dalszej części spotkania mieszkańcy wskazali zagrożenia, które będą przedmiotem dalszej analizy ze strony Policji i podmiotów mających wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa na tym terenie. Wśród zgłaszanych problemów znalazły się zagrożenia związane z ruchem drogowym. Wskazano też potrzebę prowadzenia działań profilaktycznych skierowanych do seniorów m.in. w zakresie przeciwdziałania kradzieżom mienia,oszustwom i zaginięciom.

Jak informują policjanci tego typu spotkania z mieszkańcami będą kontynuowane.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 159881sok

Dział: Sokoły