czwartek, 30 maj 2019 08:47

Okapy kuchenne z papierosowym filtrem

Sokołowscy
Okapy kuchenne z papierosowym filtrem foto: KAS

Ponad 21 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w łotewskim tirze, który miał przewozić meble i filtry do okapów.

Funkcjonariusze KAS skontrolowali w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku ciężarówkę na łotewskich numerach rejestracyjnych. Zgodnie z przedstawionymi przez 45-letniego obywatela Łotwy dokumentami w naczepie tira znajdować się miały meble i filtry do okapów. Po prześwietleniu ładunku skanerem rentgenowskim okazało się, że w specjalnej przygotowanych filtrach ukryto papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W sumie w łotewskiej ciężarówce funkcjonariusze znaleźli ponad 420 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów (21 tys. paczek papierosów). Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków prawie pół miliona złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli sprawę karną skarbową, rekwirując papierosy, ciężarówkę oraz przewożony towar. Za popełniony czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz przepadek papierosów i zabezpieczonego środka przewozowego.

(KAS)

Dział: Podlaskie